Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii
i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu

Zagraniczne
praktyki zawodowe

Rekrutacja
2020/21

PRZEJDŹ>Powrót

11 Listopada 2015 godz: 20:22:26

Regionalny test wiedzy historycznej

Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących wzięła udział w Regionalnym Teście Wiedzy Historycznej „Droga do niepodległości”

Uroczysta forma konkursu, zorganizowanego przez Radio Olsztyn i Miasto Ostródę, była związana ze zbliżającym się Świętem Odzyskania Niepodległości. Test składał się z 4.  Etapów zawierających po 20 pytań z zakresu historii, kultury i sztuki polskiej z czasów rozbiorów. Autorem pytań był prof. Norbert Kasparek z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Młodzież z ZSZiO w Morągu zajęła 4. miejsce w kategorii szkół powiatu ostródzkiego. Konkurs bardzo mi się podobał- mówi Patryk Sawicki, uczeń klasy I liceum ogólnokształcącego- nie czułem się zestresowany, a pytania okazały się przystępne. Organizatorzy przygotowali nagrody dla wszystkich uczestników, a forma konkursu umożliwiła dobrą zabawę.

W kategorii zaproszonych gości I miejsce zajął p. Paweł Adamczyk, nauczyciel ZSZiO w Morągu. Nagroda w wysokości 2000 złotych zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

galeria: test wiedzy historycznej

utworzona: 11 Listopada 2015 godz: 20:22:47
przez: HPast

HPastZespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcacych im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu, ul. Kujawska 1
tel./fax (089) 757 2670, poczta elektroniczna: mgzszio@poczta.onet.pl
autor: Grzegorz Malinowski