Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii
i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu

Zagraniczne
praktyki zawodowe

Rekrutacja
2020/21

PRZEJDŹ>Powrót

13 Stycznia 2016 godz: 14:44:28

Aktywność Młodzieżowego Wolontariatu na przełomie roku 15-16

14 grudnia 2016r. w ZSZiO w Morągu w sali gimnastycznej szkolny wolontariat zorganizował Integracyjny Bal Mikołajkowy dla młodzieży i dorosłych z warsztatów terapii zajęciowej w Morągu.  Zumba poprowadzona przez panią Ewę Czapnik rozgrzała wszystkich do dalszej zabawy. Karaoke, tańce, konkursy, zabawy integracyjne to już stałe elementy corocznych spotkań. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku – ciasta, słodycze, napoje zostały przygotowane przez wolontariuszy. Zabawę zakończyła  wizyta Mikołaja. Każdy uczestnik balu otrzymał od niego świąteczny upominek.

 

18.12.2015 r.  wolontariusze  naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w przygotowania i organizację  Wigilii Miejskiej , która odbyła się tuż obok Morąskiego Domu Kultury . Organizatorami Wigilii  byli: Burmistrz Morąga, Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin, Morąski Dom Kultury, Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” w Morągu, TPD w Morągu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Morągu, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy. 

Nasi wolontariusze   rozdawali zrobione przez siebie pierogi i łazanki oraz kartki świąteczne z życzeniami dla mieszkańców  Morąga. Świąteczne dania przygotowane przez młodzież były naprawdę smaczne.

10 stycznia 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział jako wolontariusze w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy pod patronatem organizatora Jurka Owsiaka. Orkiestra zagrała po raz 24 – ty. Wolontariusze prowadzili zbiórkę pieniędzy w różnych punktach miasta. Jak Cooku pieniądze przekazane zostaną na cele charytatywne. Najczęściej przeznaczone są na zakup sprzętu niezbędnego do ratowania życia i zdrowia dzieci i osób starszych. Między innymi dzięki  wolontariuszom z ZSZiO , na terenie Morąga zebrano 36.619,98 zł i było to o 4.510,94 zł więcej niż w ubiegłym roku. Naszą szkołę reprezentowali wytrwale, nie bacząc na zimno i mróz wolontariusze:

Roguska Aleksandra, Górak Katarzyna, Makoś Aleksandra, Heymann Anna, Rzeczkowska Julia, Kowalska Magda, Narewska Wiktoria, Zaręba Julia, Szymedziuk Weronika, Jabłońska Weronika, Przybyłowska Aleksandra, Machlewska Weronika, Brzuziewska Alicja, Kubacka Paulina, Jaśko Matylda, Stacewicz Magda. Nasze wolontariuszki zebrały 5.121,25 zł, 290 rubli, 101 pensów i 11 europensów..

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom.

A. Kątowicz

E. Regimowiz-Róg

galeria: wigilia miejska

utworzona: 13 Stycznia 2016 godz: 14:42:00
przez: HPast

HPastZespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcacych im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu, ul. Kujawska 1
tel./fax (089) 757 2670, poczta elektroniczna: mgzszio@poczta.onet.pl
autor: Grzegorz Malinowski