Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii
i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu

Zagraniczne
praktyki zawodowe

Rekrutacja
2020/21

PRZEJDŹ>Powrót

15 Maja 2009 godz: 13:53:05

Praktyka na wyspie Korfu

15 maja 2009r.,  pierwsza w tym roku grupa w liczbie 7 uczniów klas trzecich Technikum w zawodzie technik hotelarstwa, odleciała z Warszawy do Grecji na wyspę Korfu. Uczniowie odbędą czteromiesięczną praktykę zawodową w hotelach w mieście Kerkyra. Podczas praktyki będą realizować obowiązujący program nauczania,  uzupełnią dotychczasowe umiejętności w zakresie technik obsługi konsumenta typowych dla danego kraju, zdobędą cenne doświadczenia zawodowe oraz będą mieli możliwość doskonalenia znajomości języka angielskiego i niemieckiego.

Podróż samolotem i pobyt opłacony jest przez greckiego menagera. Każdy uczeń otrzymuje kieszonkowe 350 euro miesięcznie.

Wyjazd uczniów na zagraniczną praktykę jest efektem współpracy ZSZiO z Wyższą Szkołą Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Współpraca została podjęta w maju 2007r. i dotyczy organizacji praktyk zawodowych za granicą uczniów technikum, udziału nauczycieli przedmiotów zawodowych w formach doskonalenia organizowanych przez WSHiG oraz wycieczek programowych do uczelni, obejmujących zwiedzanie uczelni, wykłady i zajęcia  z obsługi konsumenta oraz pokazy gastronomiczne i barmańskie. 

Osobą odpowiedzialną za współpracę szkoły z uczelnią jest wicedyrektor Urszula Siudak.

galeria: Praktyka na wyspie Korfu

utworzona: 15 Maja 2009 godz: 13:38:06
przez: HPast

HPastZespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcacych im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu, ul. Kujawska 1
tel./fax (089) 757 2670, poczta elektroniczna: mgzszio@poczta.onet.pl
autor: Grzegorz Malinowski