Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii
i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu

Zagraniczne
praktyki zawodowe

Rekrutacja
2021/22

PRZEJDŹ>Powrót

27 Września 2017 godz: 18:38:49

Obóz szkoleniowy klas mundurowych

Z inicjatywy Biura do Spraw Proobronnych w dniach 21 – 24.09.2017 r. został przeprowadzony II turnus obozu szkoleniowego dla uczniów i nauczycieli szkół prowadzących klasy mundurowe z województwa warmińsko – mazurskiego. Obóz cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad pięćdziesięciu uczniów ze szkół z Elbląga, Kętrzyna i Morąga. Na uroczystym otwarciu obozu szkoleniowego obecni byli: przedstawiciel Biura do Spraw Proobronnych, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie, dowódca 4 Warmińsko - Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, profesor Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego oraz przedstawiciel kuratorium w Olsztynie.

Celem przeprowadzonego obozu szkoleniowego było przyswajanie umiejętności proobronnych oraz podniesienie umiejętności i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa prowadzenia strzelań z broni, obsługiwania się bronią, terenoznawstwa, taktyki, udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym na polu walki w zakresie przydatnym do wykorzystania przez przyszłych kandydatów do zawodowej służby wojskowej.

Czterodniowy obóz odbywał się na terenie ośrodka wypoczynkowego „Leśne Wrota” w miejscowości Wojtkowizna, koło Olsztyna oraz na strzelnicy „Obuchowo” koło Morąga pod fachowym okiem członków Warmińsko - Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Olsztynie oraz żołnierzy instruktorów z 9 pułku rozpoznawczego. Natomiast na terenie strzelnicy przeprowadzony został najbardziej rozbudowany punkt programu, podczas którego uczniowie i nauczyciele zapoznawali się z różnymi rodzajami broni i amunicji ze strzelaniem bojowym włącznie. 
Organizatorem obozu szkoleniowego, który przeprowadzony został w formie zadania zleconego przez Ministerstwo Obrony Narodowej było Biuro Warmińsko – Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligii Obrony Kraju w Olsztynie. Nadzór merytoryczny nad jego realizacją sprawowało Biuro ds. Proobronnych.

źródło http://lok.org.pl/aktualnosci/szczegoly/zarzady-wojewodzkie/oboz-szkoleniowy-wojtkowizna-2017/5930/olsztyn,30

Więcej zdjęć https://www.facebook.com/pg/zsziomorag/photos/?tab=album&album_id=1514796985279606

 

galeria: Leśne Wrota

utworzona: 27 Września 2017 godz: 18:39:09
przez: HPast

HPastZespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcacych im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu, ul. Kujawska 1
tel./fax (089) 757 2670, poczta elektroniczna: mgzszio@poczta.onet.pl
autor: Grzegorz Malinowski