Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii
i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu

Zagraniczne
praktyki zawodowe

Rekrutacja
2019/20

PRZEJDŹ>Powrót

20 Listopada 2017 godz: 19:38:09

Rok dla Niepodległej - Śniadanie u Marszalka

Marszałek lubił miód i słodkie ciasta do herbaty, dlatego i u nas tego nie mogło zabraknąć — mówi Józef Zysk gospodarz śniadania. Uczniowie klasy II LO z panem Piotrem Chełmickim, spotkali się "Na śniadaniu u Marszałka".

 

 

17.11.2017r. na zaproszenie Prezesa Okręgu Związku Piłsudczyków w Lidzbarku Warmińskim generała dywizji związku pana Józefa ZYSK delegacja uczniów klasy II LO z panem Piotrem CHEŁMICKIM, (który jest członkiem Związku) spotkała się na "śniadaniu u Marszałka". 

Zostali bardzo ciepło przyjęci śniadaniem takim, jakie jadał Józef Piłsudski tj. miodem, (który marszałek pozyskiwał w swojej pasiece w Sulejówku), twarogiem, słodkimi ciastkami oraz herbatką. Gospodarz ubrany w mundur, wzorowany mundurem marszałka, opowiadał o prywatnym życiu Józefa Piłsudskiego, jego przyzwyczajeniach. Józef Zysk zafascynowany postacią Józefa Piłsudskiego, 18 lat temu w Rogóżu obok Lidzbarka Warmińskiego założył prywatne muzeum poświęcone marszałkowi, inspirowane willą w Sulejówku. Marszałek ujął go tym, że był człowiekiem z zasadami, słownym i stanowczym. Słuchając barwnych opowieści Pana Józefa Zysk oglądali zbiory związane osobą marszałka pod ogromnym wrażeniem pasji i pracy gospodarza.

Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i ciekawą lekcję historii, szczególnie w perspektywie zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Dziękujemy również za zaproszenie do odwiedzenia muzeum po raz kolejny.

 

zapraszamy na film

galeria: J. Pilsudski

utworzona: 20 Listopada 2017 godz: 19:40:38
przez: HPast

HPastZespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcacych im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu, ul. Kujawska 1
tel./fax (089) 757 2670, poczta elektroniczna: mgzszio@poczta.onet.pl
autor: Grzegorz Malinowski